Pokoje dziecięce – kolory ścian, które sprawdzą się najlepiej

Farba odporna na zabrudzenia do pokoju dziecięcego
Jaka farba odporna na zabrudzenia będzie najlepsza do pokoju dziecka?
27 listopada 2018
kolory ścian w pokoju chłopca
Kolory ścian w pokoju chłopca – farby, które zapewnią najmodniejszy efekt
18 lutego 2019
pokoje dziecięce kolory ścian

Wybór koloru do dziecięcego pokoju zależy od wieku, płci, temperamentu i zainteresowań najmłodszych. Inne barwy sprawdzą się u 4-latka, inne u dziecka w wieku szkolnym. To niesamowite, jak różnią się od siebie pokoje dziecięce. Kolory ścian odgrywają dużą rolę w rozwoju pociechy. Sprawdź, jak odpowiednio dobrać je do charakteru i potrzeb malucha.

Jakie kolory sprawdzą się w dziecięcych pokojach?

Najpiękniejsze barwy wprowadza do pokoju dziecko – jego zabawki, arcydzieła czy ubrania. Jeśli planujesz pokolorować jego mały świat, pamiętaj o umiarze. Dwa kolory na ścianach to wystarczająca ilość, aby wprawić najmłodszego w dobry humor.

Jaki kolor do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej? Z pewnością będą to barwy neutralne – beże, szarości i biel. To niezwykle uniwersalne kolory, które dają doskonałą podstawę do urządzenia każdego wnętrza. Ożywić je mogą kolorowe dodatki. Na neutralnym tle każdy kolor prezentuje się znakomicie.

Innymi kolorami, które również doskonale zaprezentują się w pokoju dla najmłodszego są delikatne róże, jasne odcienie niebieskiego lub zieleń. Jeśli pragniesz odmienić przestrzeń nieco starszego dziecka, warto wziąć pod uwagę jego osobiste preferencje.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Wybierz farbę hipoalergiczną, bezzapachową, która nie zawiera szkodliwych substancji. Istotna jest także trwałość produktu i odporność na zabrudzenia. Zdecyduj się na farbę ceramiczną i plamoodporną, np. Magnat Ceramic Care, której nie straszne będą dziecięce harce i zabawa.

na jaki kolor pomalować pokój dziecka?

Na jaki kolor pomalować pokój niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się na jaki kolor pomalować pokój niemowlęcia? Prawdą jest, że dzieci do 3. roku życia nie widzą pastelowych kolorów i na ich procesy poznawcze mogą wpływać mocne, kontrastowe barwy. Należy jednak zachować zasadę złotego środka – dwa kolory z pewnością będą wystarczające. I nie oznacza to, że musisz pomalować pokój swojego dziecka na czarno-biało albo czarno-czerwono. Owszem, nadmiar bodźców zewnętrznych doprowadzić może do problemów z zasypianiem i poczucia niepokoju u twojego malucha, ale w przestrzeni przeznaczonej dla noworodka sprawdzą się również barwy stonowane. Dzięki zabawkom pokój i tak będzie kolorowy.

Kolory do pokoju dziecka w wieku szkolnym

Jeśli chcesz wybrać kolory do pokoju dziecka w wieku szkolnym, na początek zapytaj o zdanie samego zainteresowanego. Starsze pociechy mają własny gust i preferencje. Warto wziąć je pod uwagę – to właśnie dziecko będzie przebywać w pokoju najdłużej. Jeśli nadal nie wiesz, jaka barwa będzie odpowiednia, zainteresuj się psychologią koloru, która może pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Dzięki niej dowiesz się m.in. jakie kolory uspokajają, jakie wprowadzają nerwowy nastrój i których nie warto stosować w nadmiarze.

Kolory ścian w pokoju chłopca – inspiracje

Pierwszą myślą o barwie do pokoju młodego mężczyzny jest błękit. Kolory ścian w pokoju chłopca nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do różnych odcieni niebieskiego. Zasadniczo, chłopcy wolą nieco chłodniejsze odcienie barw. Pokój młodego człowieka może więc przybrać barwy zieleni, szarości czy lila. Jeśli malowanie pokoju odbywać się będzie u chłopca w starszym wieku, zapytaj go o zdanie – być może sam podpowie ci najlepsze rozwiązanie.

kolory ścian w pokoju chłopca

Jaki kolor pokoju dla dziewczynki?

Jeśli standardową barwą w pokoju chłopięcym bywa błękit, w pokoju dziewczynki jest to delikatny odcień różu, który podkreśla subtelny charakter młodej damy. Możesz jednak postawić na inny kolor pokoju dla dziewczynki. Kieruj się w stronę odcieni ciepłych – beże, brzoskwinia, ciepła szarość z pewnością sprawdzą się w pokoju córki. Jeśli przeprowadzasz remont u młodej uczennicy – podpytaj, jakie są jej ulubione barwy – być może będzie to strzał w dziesiątkę.

kolor pokoju dla dziewczynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *