Kolory ścian w pokoju chłopca – farby, które zapewnią najmodniejszy efekt

pokoje dziecięce kolory ścian
Pokoje dziecięce – kolory ścian, które sprawdzą się najlepiej
14 stycznia 2019
kolory ścian w pokoju chłopca

Kolory ścian w pokoju chłopca to prawdziwy raj dla amatorów dekorowania i upiększania wnętrz. Na rynku dostępne są farby we wszystkich dowolnych odcieniach, jakie zechcesz użyć. Możesz je wzbogacić kolorowymi naklejkami, wielobarwną tapetą lub drewnianymi dodatkami. Jakie połączenia są obecnie najciekawsze i najmodniejsze?

Jak pomalować pokój dla chłopca – co się może spodobać młodemu mężczyźnie?

Pokój malucha możesz przemienić w królestwo dinozaurów, rycerski zamek lub sekretną twierdzę piratów. Ściany w pokoju chłopca podziel kolorystycznie i dopasuj do całej aranżacji. Wybierz jedną ścianę, która będzie ciemniejsza lub pojawią się na niej oryginalne wzory lub naklejki. Pamiętaj jednak, że żywe i krzykliwe kształty mogą przeszkadzać w zasypianiu – ścianę przy łóżku pokryj farbą w jednolitym, spokojnym odcieniu, który pomoże dziecku wyciszyć się i odpocząć w nocy.

Jeśli przeszkadza Ci nadmiar kształtów i kolorów na małej przestrzeni, postaw na jeden kolor. Kiedy pokój zapełni się zabawkami, klockami i książkami, to one będą stanowiły wielobarwne dopełnienie całości. Dziecięce pomieszczenia łatwiej będzie Ci utrzymać w porządku, jeżeli użyjesz plamoodpornych ceramicznych farb w pełni ścieralnych, z których zetrzesz zabrudzenia i kolorowe rysunki dzieci przy pomocy wody i szmatki.

Na poziomie wzrostu dziecka możesz przykleić długie lustropowiększy ono optycznie niewielką przestrzeń i pozwoli chłopcu obserwować się podczas zabawy. Aby dobrze wyeksponować pudełka i koszyki z zabawkami, na tle ciemniejszej ściany zamontuj jasne pojemniki – na takiej wysokości, aby łatwo było z nich korzystać.

Farby do pokoju chłopca pomogą stworzyć czarodziejskie wnętrze. Pokryj fragment lub całą ścianę farba tablicową – nie musi to być kolor czarny. Dostępne są tablicówki w wielu odcieniach. Dla amatorów nauki pisania i liczenia idealną propozycją będą ściany magnetyczne, pomalowane specjalną farbą lub podkładem, na których chłopiec przyklei magnesy i obrazki.

farby do pokoju chłopca

Mały czy duży pokój? To ma znaczenie!

Nawet z małego pokoju możesz stworzyć prawdziwy park zabaw. Wybierz jednak jasne kolory, które optycznie go powiększą. Jeśli koniecznie chcesz wykorzystać ostre barwy, pomaluj nimi najmniejszą ścianę. Pozostaw jasną ścianę wokół okna i w pobliżu biurka. Możesz pokryć stalowym, granatowym lub brązowym kolorem ścianę przy łóżku – przyklej na niej fluorescencyjne gwiazdki, które stworzą bajkowe niebo w nocy. Kolor farby do pokoju chłopca powinien odpowiadać jego temperamentowi i zainteresowaniom.

Farby do pokoju chłopca – zwykłe czy hipoalergiczne?

Ponieważ dziecko spędza w swoim pokoju długie godziny, warto zainwestować w sprawdzone i zdrowe produkty do malowania ścian. Ciekawym rozwiązaniem są farby, które oczyszczają powietrze z formaldehydu lub wytwarzają powłokę odporną na rozwój bakterii. Niektóre z nich są antystatyczne, dzięki czemu nie zbierają kurzu i ułatwiają sprzątanie. Nie ograniczają wyobraźni Twojego malucha – są odporne na zmywanie, szorowanie i pozwalają na intensywne użytkowanie.

Dobrze, aby farba, którą wybierzesz miała właściwości hipoalergiczne, odpowiednio kryła i nie chlapała podczas malowania. Z takim produktem bez trudu przygotujesz niespodziankę dla dziecka i odmienisz jego pokój w kilka godzin. Gdy chłopiec wróci z przedszkola lub szkoły, będzie na niego czekać wspaniały kąt, gotowy na niesamowite przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *