Jaka farba odporna na zabrudzenia będzie najlepsza do pokoju dziecka?

Jak pomalować pokój małego alergika?
24 października 2018
pokoje dziecięce kolory ścian
Pokoje dziecięce – kolory ścian, które sprawdzą się najlepiej
14 stycznia 2019
Farba odporna na zabrudzenia do pokoju dziecięcego

Wybór farby do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Wybranie idealnego koloru to nie wszystko. Dzieci uwielbiają dotykać wszystkiego rączkami, które nie zawsze są krystalicznie czyste. Swoje fantazje przelewają na ściany, tworząc na nich małe dzieła sztuki. Dzieci są też bardzo wrażliwe na szkodliwe materiały. Do pomalowania dziecięcego pokoju niezbędna jest więc farba odporna na zabrudzenia, która będzie całkowicie bezpieczna dla twoich pociech. Sprawdź, jak wybrać najlepszą farbę do pokoju dziecka.

Jaka farba odporna na zabrudzenia – czym się kierować?

Najczęściej wybieranymi farbami do pokoju dla dzieci są farby lateksowe i akrylowe. To produkty dobrze zmywalne i mocno kryjące. Dużym atutem produktów lateksowych jest zawartość domieszki kauczuku, który zwiększa odporność na mechaniczne uszkodzenia. Przy wyborze farby zwracaj uwagę na klasę produktu. Najbardziej odporne na zmywanie i szorowanie są produkty oznaczone klasą I i II w normach ISO 11998. Można szorować je zarówno na sucho, jak i na mokro. Drugą ważną normą jest liczba cykli szorowania, po których widać pierwszy widoczny ubytek. Farba może być więc odporna na 2000, 3000, 4000 i 5000 cykli szorowań.

Wybierając produkt do malowania zwróć uwagę na farbę ceramiczną najwyższej jakości, np. Magnat Ceramic Care. To farba odporna na zabrudzenia, o powierzchni wysoce odpornej na szorowanie. Polecana jest do często używanych pomieszczeń: sypialni, salonów, ale również pokojów dziecięcych. Możesz ją zastosować także do malowania tapet, podłoży drewnianych, drewnopochodnych i metalowych. Bogata paleta kolorów ułatwi ci wybór najpiękniejszej barwy do krainy malucha.

C:\Users\Jakub Kękuś\Desktop\zdjęcia\farba odporna na zabrudzenia - MAGNAT CERAMIC CARE - PLAMOODPORNA CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ.png

Zwróć uwagę na to, czy farba jest bezpieczna dla dzieci. Małe istoty są znacznie bardziej wrażliwe na szkodliwe substancje chemiczne niż dorośli. Odpowiednia farba oczyszcza powietrze z formaldehydu, jest odporna na rozwój bakterii i chroni ścianę przed przywieraniem kurzu powłoką antystatyczną. Sprawdzaj, czy kupujesz produkt hipoalergiczny, w szczególności, jeśli twoje dziecko jest alergikiem.

Jak dobrać kolor farby plamoodpornej do pokoju dziecięcego?

Kolor pokoju dziecka dobierz do upodobań, ale i wieku dziecka. Wprawdzie małe istoty najlepiej reagują na kolory mocne, zdecydowane i kontrastowo zestawione, jednak takie odcienie najlepiej sprawdzą się w pokojach przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W pokojach niemowlaków królują od dłuższego czasu delikatne pastele. Nie musisz się obawiać, że ściany w jasnych odcieniach w dziecięcym pokoju szybko się wybrudzą.  Na rynku dostaniesz farby plamoodporne w szerokiej gamie kolorystycznej.

Jeśli urządzasz pokój dla starszaka, weź pod uwagę jego preferencje. Większe dzieci mają swoje upodobania i warto liczyć się z ich zdaniem. Pokaż dziecku próbnik barw i spytaj, czego oczekuje. Możesz zaopatrzyć się w tester kolorów, dzięki któremu zobaczysz, jak faktycznie prezentuje się wybrany przez ciebie odcień. Kolor do testowania to kartka papieru pomalowana oryginalną farbą Magnat Ceramic Care, będziesz mieć zatem pewność obcowania z identycznym odcieniem farby, jaki znajdziesz w puszce.

farba odporna na zabrudzenia - dopasuj kolor do pokoju dziecka

Dziecko już od 3. roku życia potrafi wskazać ulubione kolory, jednak jego preferencje mogą się zmieniać. Zapoznaj się z kwestią psychologii koloru – barwy, które nas otaczają mają wpływ na humor, nastrój, rozwój i wykazują działanie terapeutyczne. Pomoże ci to wybrać idealny kolor do pokoju dziecka.

Jak łatwo wyczyścić ścianę pomalowaną farbą odporną na szorowanie?

Ścianę pomalowaną farbą plamoodporną czyści się bardzo łatwo, zarówno na mokro, jak i na sucho. Farba odporna na szorowanie nie straci pigmentu podczas intensywnego sprzątania. Taki rodzaj emalii nie wchłania plam, nie przyciąga kurzu i pyłu. Jakiekolwiek plamy na ścianie usuń gąbką z płynem do naczyń lub mydłem, czasami wystarczająca jest sama woda. Jeśli plama jest delikatna, wystarczy lekko przemyć powierzchnię, jeśli większa – wyszorować. Ściana będzie jak nowa.

1 Komentarz

  1. Edyta pisze:

    Dobre pomysły pewnie wykorzystam coś u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *