Jak pomalować pokój małego alergika?

Farba odporna na zabrudzenia do pokoju dziecięcego
Jaka farba odporna na zabrudzenia będzie najlepsza do pokoju dziecka?
27 listopada 2018

happy funny child girl draws laughing shows hands dirty with paint

Kiedy rodzice wraz ze swoją pociechą decydują się na dokonanie zmian w aranżacji pokoju dziecięcego, kluczową kwestią jest dobór odpowiedniej farby. Zazwyczaj elementem, na którym koncentruje się wiele osób, jest jej kolor. Jednak w dobie oddziaływania coraz to nowych czynników alergicznych, warto pomyśleć także o tym aspekcie. Jeśli twoje dziecko jest wrażliwe na alergeny, dobrym rozwiązaniem do zastosowania w całym domu będą farby dla alergików do ścian.

Co rodzic alergika powinien wiedzieć?

W przypadku dzieci, które cierpią na różnego rodzaju alergie, przede wszystkim istotne jest wykluczenie potencjalnie szkodliwych czynników w jak największym stopniu. Dotyczy to nie tylko firanek i dywanów, w których namnażają się roztocza. Ten aspekt jest istotny również w przypadku wykończenia ścian.
Najlepsze będą bardzo gładkie powierzchnie – kiedy masz do czynienia z młodym alergikiem, zrezygnuj z wszelkich strukturalnych zdobień. Jeżeli ściany w twoim domu pełne są niedoskonałości, wyrównaj je przed położeniem farby, kładąc grunt pod farbę. Przy większych ubytkach i zagłębieniach, wyrównaj powierzchnię gładzią szpachlową wykończeniową.
grunt pod farby ceramiczne

Wyeliminuj też wszelkie zalążki grzybów i pleśni przy pomocy specjalnych preparatów. W przypadku bardzo nierównych ścian, spróbuj uporać się z problemem poprzez montaż płyt kartonowo-gipsowych. Ponadto ze względu na nieuchronne gromadzenie kurzu, unikaj także innych ściennych dekoracji, takich jak obrazki w ramkach. Pozostaje jeszcze pytanie „Jaka farba?”. Dla alergika najlepsza będzie specjalistyczna farba antyalergiczna do ścian.

Jak działa hipoalergiczna farba do ścian?

Główną, charakterystyczną cechą farby odpowiedniej do stosowania w domu alergika Magnat Ceramic Care jest jej zdolność do redukowania ilości cząsteczek formaldehydu w pomalowanym pomieszczeniu. Farba ceramiczna MAGNAT jest hipoalergiczna. Na jej powłoce nie rozwijają się bakterie, a antystatyczna powłoka zapobiega przyleganiu kurzu.
Dodatkowo formuła ANTY FORMALDEHYD redukuje nawet o 98% poziom szkodliwego formaldehydu w sypialni dziecka. Źródłem formaldehydu mogą być materiały budowlane, meble, dywany czy wykładziny. Są to elementy, które ciężko całkowicie usunąć z pokoju dziecka. Dlatego tak ważne jest stałe oczyszczanie powietrza w tym pomieszczeniu. Składniki zawarte w farbie, wyłapują cząsteczki formaldehydu z powietrza i zamieniają je w wyniku procesu chemicznego w cząsteczki nieszkodliwej pary wodnej. Następnie powstała para usuwana jest z pokoju w wyniku cyrkulacji powietrza.
Co więcej, farba ta charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie i szorowanie, dzięki czemu bez problemu zniesie zapędy artystyczne małego Picassa.
magnat ceramic care

Jak farba antyalergiczna do ścian może wpływać na komfort alergika?

Już wiesz, że farby do ścian dla alergików eliminują potencjalne zagrożenia związane ze szkodliwym działaniem alergenów. Dodatkowo zachowanie czystości, które umożliwia gładka powierzchnia i odpowiednia farba, pozwala dziecku oddychać swobodnie bez obaw o reakcje alergiczne. Specjalna formuła redukująca zawartość cząsteczek formaldehydu w powietrzu, dodatkowo podnosi jakość powietrza, którym oddycha twoje dziecko. Dzięki temu twoja pociecha może cieszyć się pięknym pokojem przez długi czas, a ty będziesz spać spokojnie, bo wiesz, że oddycha czystym powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *